Sportski djelatnici Segin, Pavlec i Štimec izlagali na međunarodnoj sportskoj konferenciji

Već 15. godinu krajem veljače u Zagrebu na Kineziološkom fakultetu se održava međunarodna sportska konferencija pod nazivom „Kondicijska priprema sportaša.“ Na konferenciji svoja znanja i iskustva iz kondicijske pripreme predstavljaju najuspješniji hrvatski i strani stručnjaci i znanstvenici. Kako bi svoje znanje i sportsko iskustvo prenijeli i drugima: Juraj Segin, student Kineziološkog fakulteta, Sveučilišta u Zagrebu; Nedeljko Pavlec, prof. – Sveučilište Sjever i dr.sc. Branimir Štimec, prof. – Osnovna škola Vinica predstavili  su rad pod nazivom: „Podešavanje bicikla prema vozaču“ kako bi skrenuli pozornost na važnost pravilne pozicije na biciklu. U samom radu objašnjeno je kako se postiže pravilna pozicija preko : Niza specifičnih testova ; položaja blokeja na sprintericama; visine sjedala ; pozicija volana i uložaka u cipelama. Više informacija moguće je naći u Zborniku radova: Kondicijska priprema sportaša 2017, gdje je rad i objavljen.