• 18. listopada 2018.

Obilježen 20. rujan – Svjetski dan sveučilišnog sporta na Sveučilištu Sjever

Međunarodni dan sveučilišnog sporta svečano je obilježen širom Hrvatske u organizaciji Hrvatskog akademskog sportskog saveza i njegovih lokalnih sastavnica. Dan kojim se promovira studentski sport i sportska aktivnost, utemeljen je 2015. godine od strane FISU (Svjetska sveučilišna sportska federacija) i UNESCO-a, a obilježava se u svim nacionalnim sveučilišnim savezima u svijetu.

Hrvatska, odnosno HASS, ove su se godine po prvi puta ukljičili u obilježavanje, a program se odvijao paralelno u pet grada – Zagrebu, Splitu, Slavonskom Brodu , Vukovaru i Vartaždinu. Studenti i svi zainteresirani, tako su imali prilike uživati u turniru u košarci 3×3 u Zagrebu ispred Studentskog centra, okušati se u trčanju, vožnji bicikla, cageballu, sportskom penjanju te fitnessu u Splitu, kao i upoznati se sa sportskim aktivnostima u Slavonskom brodu i Vukovaru u odbojci mješovitih ekipa u Varaždinu,

U sljedećim godinama, plan krovnog nacionalnog saveza je još više proširiti aktivnosti na ovaj dan te uključiti što veći broj sastavnica, kako bi Međunarodni Dan sveučilišnog sporta s vremenom postao jedna svojevrsna uvertira u Europski tjedan kretanja, koji se obilježava širom Starog kontinenta.

U Varaždinu je nastupilo pet ekipa sveučilišta , visokih škola, veleučilišta iz Sjeverozapadne Hrvatske i ukupno 60 studenata na odbojkaškom turniru.

REZULTATI:

1. KOLO
TEHNOLOŠKOTEKSTILNI FAKULTET VARAŽDIN-VISOKO GOSPODARSKO UČILIŠTE U KRIŽEVCIMA 0:2
MEĐIMURSKO VELEUČILIŠTE U ČAKOVCU-FILIZOVSKI FAKULTET ZAGREB 0:2

2. KOLO
MEĐIMURSKO VELEUČILIŠTE U ČAKOVCU- TEHNOLOŠK0 TEKSTILNI FAKULTET VARAŽDIN 2:0
SVEUČILIŠTE SJEVER- FILIZOVSKI FAKULTET ZAGREB 0:2

3. KOLO
SVEUČILIŠTE SJEVER- VISOKO GOSPODARSKO UČILIŠTE U KRIŽEVCIMA 2:0
TEHNOLOŠKO TEKSTILNI FAKULTET VARAŽDIN- FILIZOVSKI FAKULTET ZAGREB 0:2

4. KOLO
VISOKO GOSPODARSKO UČILIŠTE U KRIŽEVCIMA – FILIZOVSKI FAKULTET ZAGREB 0:2