• 1. listopada 2021.

Internacionalni dan studentskog sporta

Savez sportskih udruga Sveučilišta Sjever je na bazenima na Dravi organizirao sportska natjecanja studenata i studentica povodom internacionalnog dana studentskog sporta.

Natjecanje je bilo organizirano za uličnu košarku 3X3 te u odbojci na pijesku. Sve su to natjecanja u kojima se popularizira studentski sport u akademskoj zajednici i  bavljenje sportom u svakodnevnom životu. Osim toga nakon ovih natjecanja u sklopu Sveučilišta Sjever biraju se ekipe za natjecanja u sklopu Hrvatskog akademskog sportskog saveza.

Također sportske ekipe studenata i studentica Sveučilišta Sjever nastupaju i na studentskih turnirima koje organiziraju druga sveučilišta u sklopu priprema ali i prezentacije zdravog načina života i bavljenja sportom.