• 13. listopada 2017.

Savez sportskih udruga Sveučilišta Sjever u službenom posjetu Hrvatskom akademskom sportskom savezu

Predsjednik Saveza sportskih udruga Sveučilišta Sjever, Nedeljko Pavlec, prof., danas je posjetio Hrvatski akademski sportski savez te je s glavnim tajnikom Davorom Habljakom i sportskim direktorom Ronaldom Štrumbergerom usuglasio stajališta oko projekta koji će se realizirati u suradnji s HASS-om.

Savez sportskih udruga Sveučilište Sjever je jedan od najaktivnijih članova pa se i u narednoj sezoni pripremaju projekti koji uključuju:

Biciklijada „Bicikl prijatelj studenata“ ,

Organizacija kvalifikacija i poluzavršnica UniSport natjecanja,

Nastup ekipa Sveučilišta Sjever na Europskim sveučilišnim igrama u Coimbri 2018. godine.

Uz projekte raspravljalo se o radu i razvoju studentskog sporta u Varaždinu i na Sveučilištu Sjever, a vezano uz okvire izrade nacionalne strategije studentskog sporta u Republici Hrvatskoj.