• 15. travnja 2024.

Sveučilište Sjever ima državnog prvaka

Na državnom prvenstvu u karateu u Zagrebu, koje je organizirao Hrvatski akademski sportski savez pod pokroviteljstvom Sveučilišta Sjever, student Kristijan Topličanec još jednom je pokazao svoju izvanrednu sportsku vještinu braneći titulu prvaka u kategoriji do 67 kg. Ovogodišnji trijumf samo je potvrdio njegovu dominaciju, nastavljajući niz uspjeha iz prošle godine. Kristijan je time osigurao svoje mjesto na Europskim igrama koje će se održati ove godine u Miškolcu, te na europskom prvenstvu u Poznanju sljedeće godine.

Ovaj izvanredan uspjeh ističe se kao jedinstven jer nitko na Sveučilištu Sjever do sada nije postigao takav sportski podvig, istaknuo je profesor Pavlec. Naglasio je i ulogu Sveučilišta Sjever u poticanju vrhunskog sporta te financijsku podršku koju pruža vrhunskim sportašima za sudjelovanje na međunarodnim natjecanjima.