• 17. srpnja 2021.

Sveučilište Sjever ima svog predstavnika na Regionalnoj konferenciji o akademskom sportu

U Splitu, gdje se održava završnica studentskih natjecanja na nacionalnom nivou – UniSport Finals 2021, okupili su se i predstavnici sveučilišnih centara na Regionalnoj konferenciji o akademskom sportu.

Predstavnik Sveučilišta Sjever, Nedjeljko Pavlec sudjeluje na regionalnoj konferenciji na kojoj su u prvom planu teme o novim izazovima u europskom akademskom sportu, regionalnom razvoju i suradnji putem akademskog sporta, marketingu i promociji, novim projektima i aktivnostima, te naravno neizbježna tema Pandemija i akademski sport.

Na temelju dogovora i zaključaka Regionalne konferencije o akademskom sportu doći će i do pomaka u razvoja studentskog sporta i na razini sveučilišta. Podsjetimo da je tako jedan od trenutnih projekata uključivanje što više žena u studentski sport, pa se svake godine očekuje po jedna ženska ekipa više na svakom sveučilištu.